Sport

Marmarinos i fokusuar më shumë tek e ardhmja sesa te fitoret me Luksemburgun dhe Sllovakinë

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll nuk ka opsion tjetër veç t’i fitojë dy ndeshjet e fundit të raundit të parë parakualifikues për Botërorin 2023 nëse dëshiron të kualifikohet në raundin tjetër. Se ky nuk është mision i lehtë e ka pranuar përzgjedhësi i Kosovës, greku Christos Marmarinos. Kosova të martën ka nisur grumbullimin për dy ndeshjet e Grupit B, të cilat i luan me Luksemburgun dhe Sllovakinë në Prishtinë.

 

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll nuk ka opsion tjetër veç t’i fitojë dy ndeshjet e fundit të raundit të parë parakualifikues për Botërorin 2023 nëse dëshiron të kualifikohet në raundin tjetër. Se ky nuk është mision i lehtë e ka pranuar përzgjedhësi i Kosovës, greku Christos Marmarinos. Kosova të martën ka nisur grumbullimin për dy ndeshjet e Grupit B, të cilat i luan me Luksemburgun dhe Sllovakinë në Prishtinë.

Marmarinos të mërkurën do t’i bashkohet përfaqësueses dhe do ta nisë punën për t’u përgatitur sa më mirë për këto duele që zhvillohen javën tjetër.