Sport

Peja forcohet me qendrën Dendy

 

Amerikani LeRon Dendy është përforcimi më i ri te KB Peja. Ishte klubi pejan që njoftoi për angazhimin e basketbollistit Dendy (206 cm) që luanin në pozitat qendër dhe alo-qendër.

Ai do të jetë pjesë e skuadrës së Pejës deri në fund të këtij sezoni në Superligën e Kosovës në basketboll.