Sport

Nisin hetimet për gjyqtarët e akuzuar për racizëm në ndeshjen PSG-Istanbul Bashakshehir

Nisin hetimet për gjyqtarët e akuzuar për racizëm në ndeshjen PSG-Istanbul Bashakshehir
 

UEFA ka hapur procedura disiplinore për dy zyrtarë rumunë pas akuzave për racizëm gjatë ndeshjes së fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve në dhjetor, ndërmjet Paris Saint-Germainit dhe Istanbul Bashakshehirit.

Ndeshja u ndërpre kur rezultati ishte 0:0 pasi gjyqtari i katërt, Sebastian Coltescu, u akuzua se përdori term racist drejt trajnerit asistent të Bashakshehirit, Pierre Webo.