Sport

Gjokoviq mposht Zverevin, arrin në gjysmëfinale të “Australian Open”

Foto: AP
 

Tenisti serb Novak Gjokoviq ka arritur në gjysmëfinale të Grand Slamit “Australian Open”.

Gjokoviq në çerekfinale mposhti me 3:1 në sete (6:7, 6:2, 6:4 dhe 7:6) tenistin gjerman Alexander Zverev.