Sport

Sonte dy ndeshje tjera të 1/8 së finales të Championsit

 

Liga e Kampionëve mbrëmë u rikthye pas një pushimi të gjatë.

Paris Saint-Germain ishte mysafirë i Barcelonës, ku kjo e fundit pësoi humbje të thellë në shtëpi, me rezultat 1:4, dhe Liverpooli, arriti të mposhtë skuadrën gjermane RB Leipzig, ku rezultati përfundimtar ishte 0:2.