Sport

Chelsea barazon në udhëtimin te Southamptoni

 

Penalltia e shënuar nga Mason Mount në pjesën e dytë i dha një barazim Chelseat që ishte në disavantazh në duelin ndaj Southamptonit.

Takimi i zhvilluar të shtunën në “St. Mary’s Stadium” i takoi xhiros së 25 dhe përfundoi 1:1.