Sport

Trajneri Flick insiston se për Bayernin nuk ka arsyetime në Champions

Trajneri Flick insiston se për Bayernin nuk ka arsyetime në Champions
 

Trajneri i kampionit në fuqi të Evropës, Bayern Muenchenit, Hansi Flick, ka dhënë alarmin për skuadrën e tij. Flick ka paralajmëruar futbollistët që të jenë vigjilentë prej fillimit të ndeshjes kundër Lazios, të cilën Bayerni e luan në udhëtim në kuadër të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve. Flick në konferencën për shtyp të mbajtur të hënën ka thënë se në këtë fazë të Ligës së Kampionëve nuk ka arsyetime dhe ka kërkuar nga ekipi i tij që kundër Lazios të mos i përsërisin gabimet e bëra në dy ndeshjet e fundit të Bundesligës.

Dueli mes Lazios dhe Bayernit zhvillohet të martën mbrëma në stadiumin “Olimpico” të Romës. Bayerni i ka fituar gjashtë trofe në nëntë muajt e fundit, por ka pasur telashe në dy duelet e fundit në kampionat, ku fillimisht barazoi 3:3 me Arminia Bielefeldin përpara se të pësojë humbje vikendin e shkuar nga Eintracht Frankfurti me rezultatin 2:1. Në të dyja këto ndeshje, Bayerni pësoi dy gola i pari dhe pastaj nuk arriti të kthehet. E pikërisht një situatë të tillë, trajneri Flick nuk dëshiron që t’i ndodhë ekipit të tij edhe kundër skuadrës së Lazios.