Sport

Pirlo nuk dorëzohet në luftën për titull

Pirlo nuk dorëzohet në luftën për titull
 

Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo, ka thënë të premten se ai ende beson se “bianconerët” mund ta fitojnë titullin në Serie A. Në rast të një suksesi të tillë, do të ishte hera e dhjetë rresht për “Zonjën e vjetër” që e fiton elitën e futbollit italian.

“Është brenda objektivave tona, ne e dimë se kemi skuadra të forta para nesh, por ne jemi Juventusi dhe duhet të luftojmë deri në fund”, ka deklaruar Pirlo në konferencën për shtyp para duelit në udhëtim te Verona që zhvillohet të shtunën.