Sport

Koeman: Griezmann në bankën rezervë ishte zgjedhje taktike

Koeman: Griezmann në bankën rezervë ishte zgjedhje taktike
 

Trajneri i Barcelonës, Ronaldo Koeman, ka shpjeguar pse Antoine Griezmann qëndroi në bankën rezervë gjatë gjithë ndeshjes së Barcelonës kundër Sevillas dje.

Barça u ngjit në vendin e dytë në renditjen e La Ligës pasi fitoi 2-0 në udhëtim te Sevilla, me Ousmane Dembele dhe Lionel Messi që realizuan nga një gol.