Sport

Bale sqaron të ardhmen

Foto: AP
 

Gareth Bale ishte protagonist në fitoren e skuadrës së tij ndaj Burnley 4:0, dy gola në fitoren e thellë.

Bale ka mohuar zërat se dëshiron të largohet nga Tottenhami. Sulmuesi i krahut ka bërë të ditur se është i lumtur te londinët dhe shpreson të vazhdoj me gola edhe në takimet e tjera. “Jam i kënaqur kur arri të ndihmoj ekipin me gola dhe asistime. Këtu jam shumë i lumtur dhe kështu ka qenë nga fillimi”, u shpreh Bale.