Sport

Hendbollistët e klubit serb nuk lejohen të hyjnë në Kosovë

 

Hendbollistët e klubit serb, Arilje, nuk janë lejuar të dielën që të hyjnë në Kosovë, ka njoftuar gazeta beogradase, Danas.

Hendbollistët serb janë mbajtur në pikën kufitare në Jarinje dhe nuk janë lejuar që të vazhdojnë për në Mitrovicë ku është dashur ta luajnë ndeshjen ndaj klubit të ashtuquajtur Trepça, në kuadër të Ligës së Parë të Serbisë.