Sport

Laccazete do të largohet nga Arsenali

Laccazete do të largohet nga Arsenali
Foto: AP
 

Sulmuesi Alexandre Lacazette nuk do të jetë pjesë e skuadrës së Arsenalit në edicionin e ardhshëm. Mediumet angleze kanë raportuar të martën se francezi do të largohet nga Arsenali këtë verë.

Ai tashmë vendimin ua ka bërë të ditur krerëve të Arsenalit, të cilët janë të gatshëm të dëgjojnë ofertat për të. Lacazette ka refuzuar rinovimin e kontratës që i skadon vitin tjetër, dhe te Arsenali po shpresojnë të marrin një ofertë deri në 30 milionë euro për kartonin e tij.