Sport

Ylli “frikësohet” nga lëndimet, merr edhe një amerikan

Ylli “frikësohet” nga lëndimet, merr edhe një amerikan
 

Amerikani Charles Allen Gill është përforcimi më i ri te KB Golden Eagle Ylli që bën gara në Superligën e Kosovës në basketboll.

Ekipi nga Suhareka ka njoftuar të martën mbrëma se ka arritur marrëveshje me amerikanin që luan në pozitat 4 dhe 5 deri në fund të këtij sezoni.