Sport

Barcelona arrin në finale të Kupës së Spanjës

Barcelona arrin në finale të Kupës së Spanjës
 

Barcelona ka arritur të përmbysë disavantazhin prej dy golave ndaj Sevillas dhe të sigurojë kalimin në finale të Kupës së Spanjës.

Barcelona ishte 2:0 në disavantazh pas ndeshjes së parë, mirëpo sonte triumfoi 3:0 pas shtesave duke arritur në finale.