Sport

Rekordi negativ i Liverpoolit

Rekordi negativ i Liverpoolit
Foto: AP
 

Kampioni në fuqi, Liverpooli është duke kaluar në një krizë të rezultateve. Humbja e fundit në shtëpi nga Chelsea, ishte e pesta rresht në ligë në “Anfield Road”, për herë të parë në histori të klubit.

Liverpooli kishte plotë 129 vjet që nuk e kishte përjetuar këtë seri të humbjeve. Megjithatë, në fund të ndeshjes, trajneri Jurgen Klopp pranoi momentin e vështirë që po kalon skuadra e tij dhe tha se gabimet në mbrojtje po i kushtojnë shumë.