Sport

Presidenti i ri pritet ta sjellë shpresën e rimëkëmbjes te Barcelona

 

Barcelonë, 5 mars – Java që filloi me futjen e ish-presidentit në burg do të përfundojë me zgjedhjen e një presidenti të ri të klubit të madh të futbollit. Te Barcelona shpresojnë që zgjedhjet e së dielës mund të jenë një pikë kthese për një klub të futur në krizë.

Joan Laporta, Victor Font dhe Toni Freixa ishin të gjithë në “Camp Nou” të mërkurën, për ta parë Barcelonën që përmbysi rezultatin kundër Sevillas në kohën shtesë, për t’u kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës.