Sport

Golat dhe asistimet e Krasniqit, garanci për fitoret e Prishtinës

Golat dhe asistimet e Krasniqit, garanci për fitoret e Prishtinës

Prishtinë, 6 shkurt – Mbrojtësi i krahut të djathtë, Besnik Krasniqi, nuk e di nëse është duke e kaluar formën më të mirë ndonjëherë në karrierë. Por, në krahasim me edicionin e kaluar, këtë edicion ka paraqitje dukshëm më të mira. Ai në sezonin e shkuar u paraqit me Ballkanin dhe për pak nuk arriti ta fitojë titullin e kampionit. Megjithatë, Krasniqi mburret me të arriturat e deritashme me skuadrën e Prishtinës, ndonëse i ka mbetur peng që nuk arriti të shpallet kampion me Ballkanin.

 

Prishtinë, 6 shkurt – Mbrojtësi i krahut të djathtë, Besnik Krasniqi, nuk e di nëse është duke e kaluar formën më të mirë ndonjëherë në karrierë. Por, në krahasim me edicionin e kaluar, këtë edicion ka paraqitje dukshëm më të mira. Ai në sezonin e shkuar u paraqit me Ballkanin dhe për pak nuk arriti ta fitojë titullin e kampionit. Megjithatë, Krasniqi mburret me të arriturat e deritashme me skuadrën e Prishtinës, ndonëse i ka mbetur peng që nuk arriti të shpallet kampion me Ballkanin.

Prishtina të shtunën në stadiumin “Fadil Vokrri” fitoi me rezultatin 2:0 në kuadër të xhiros së 23-të kundër Llapit. E me një gol në këtë fitore kontribuoi edhe Krasniqi.