Sport

Pulisiq i pakënaqur, tri skuadra të mëdha vihen pas tij

Pulisiq i pakënaqur, tri skuadra të mëdha vihen pas tij
 

Christian Pulisiq mund të largohet nga Chelsea. Mesfushori i londinezëve është i pakënaqur me situatën e tij te skuadra angleze. Mesfushori nën udhëheqjen e trajnerit, Thomas Tuchel, nuk ka startuar në asnjë ndeshje. Sipas mediave në Ishull, situatën e 22-vjeçarit janë duke e monitoruar Bayern Munichu, Liveprooli dhe Manchester Unitedi.

Pulisiq ka kontratë me “Blutë e Londrës”, deri në vitin 2024.