Sport

Aguero kërkon bonuse për t‘u transferuar te Barcelona

Aguero kërkon bonuse për t‘u transferuar te Barcelona
 

Sergio Aguero pritet t’i jap fund aventurës së tij te Manchester City në qershor të këtij vitit. Argjentinasit i skadon kontrata në fund të edicionit dhe mund të largohet si lojtar i lirë. Për të, interesimin më të madh e ka shfaqur Barcelona.

“Mundo Deportivo” shkruan se Aguero është i gatshëm të rikthehet në La Liga, por kërkon nxitje financiare për ta lënë Anglinë. Raportohet se Aguero i ka kërkuar bonuse Barçës për t’u transferuar në “Cam Nou”.