Sport

Chelsea ofron Wernerin për Haalandin

Chelsea ofron Wernerin për Haalandin
 

Skuadra e Chelseat është e vendosur për ta transferuar sulmuesin norvegjez këtë verë. Madje, drejtuesit e klubit janë të gatshëm ta sakrifikojnë sulmuesin Timo Werner, të cilin ia kanë ofruar Borussia Dortmundit në shkëmbim për Haalandin.

Werner, i cili iu bashkua Chelseat para fillimi të këtij edicioni nuk ka bindur me paraqitjet e tij dhe klubi londinez nuk po dëshiron ta mbajë.