Sport

Klubet e Ligës së Parë dy hapa larg historisë

 

Valon Duraku e Fazli Bytyçi ia zgjatën dorën njëri-tjetrit pasi mësuan se skuadrat e tyre do të jenë kundërshtare në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në futboll. Nuk kursyen edhe urime, por para mediave, Duraku i Dukagjinit dhe Bytyçi i Istogut thanë se do të jenë në finale të Kupës.

Në fakt, vetëm njëra prej dy skuadrave të Ligës së Parë të Kosovës do të jetë në finale. Fituesi i përballjes Istogu – Dukagjini në finale do të takohet me fituesin e çiftit tjetër gjysmëfinalsit, Prishtina – Llapi.