Sport

“Dardanët” e motivuar, sonte nga ora 20:45 presin suedezët në “Fadil Vokrri”

 

Një cikël i ri me synime të reja do të nisë sonte për Përfaqësuesen e Kosovës në futboll. “Dardanët” nga ora 20:45 presin Suedinë në “Fadil Vokrri”, në ndeshjen e parë kualifikuese për kampionatin botëror “Katari 2022”.

Për ndeshjen ndaj Suedisë, Kosovës do t’i mungojnë disa lojtarë të rëndësishëm. Por, me gjithë mungesat, përzgjedhësi Bernard Challandes të shtunën në konferencë ka kërkuar që skuadra të jetë e bashkuar dhe të luajë ndeshje të përkryer për të nxjerrë rezultat pozitiv. Kosova nuk do të llogarisë në lojtarët e lënduar, Amir Rrahmani dhe Valon Berisha, ndërsa Ibrahim Dresheviqi mungon shkaku i suspendimit. Arijanet Muriq u përjashtua për shkak të disiplinës, e Herolind Shala nuk u grumbullua për shkak të koronavirusit.