Sport

Spanja: Luajmë me Kosovën, por nuk e njohim

 

Ministrja për Punë të Jashtme, BE dhe Bashkëpunim në Qeverinë e Spanjës, Arancha González Laya, ka përjashtuar mundësinë e njohjes së pavarësisë së Kosovës. Ajo ka folur për Kosovën të hënë, në prag të ndeshjes kualifikuese për Botërorin “Katari 2022”, Spanjë – Kosovë, që luhet të mërkurën (20:45) në Sevilla.

Sipas saj, kjo ndeshje nuk ndryshon qëndrimin e Spanjës për pavarësinë e Kosovës.