Sport

Berisha avancon në çerekfinale të Evropianit të Shpresave

 

Futbollisti kosovar Mërgim Berisha do të luajë me Gjermaninë në çerekfinale të Evropianit U21. Gjermania të martën mbrëma barazoi pa gola me Rumaninë për të avancuar prej pozitës së dytë në Grupin A.

Në ndeshjen tjetër të grupit, Holanda fitoi 6:1 ndaj Hungarisë. Holanda u rendit e para në grup me 5 pikë, sa i kishin edhe Gjermania në vend të dytë dhe Rumania në të tretin.