Sport

Gjilani mposht bindshëm Besën

 

Ndeshja e fundit e xhiros së 27-tw në Superligën e Kosovës në futboll, ndërmjet Gjilanit dhe Besës së Pejës, është mbyllur me fitoren e thellë të ekipit vendas.

Ndeshja e luajtur të hënën në Gjilan, ka përfunduar me rezultatin 5:1 në të mirë të skuadrës gjilanase.