Sport

Pas triumfit ndaj Liverpoolit, Real Madridi fokusohet te Barcelona

Foto: AP
 

Real Madrid duket se e ka bërë zakon të kursejë më të mirën për momentet më të mëdha të sezonit dhe triumfoi 3:1 ndaj Liverpoolit në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve të martën mbrëma, sugjeroi që madrilenët janë të gatshëm ta fitojnë përsëri këtë trofe.

Reali riktheu vitet me një paraqitje që kujtonte ditët më të pamëshirshme nën drejtimin e trajnerit Zinedine Zidane, kur kaluan pa telashe nëpër fazat e eliminimit për të triumfuar tri herë rresht në Ligën e Kampionëve apo regjistruan dhjetë fitore rresht në fund të sezonit të kaluar për ta fituar titullin e kampionit në La Liga.