2 perditesime
22:53

Chelsea fiton ndeshjen e parë në çerekfinale

Është mbyllur ndeshja në Portugali ndërmjet Chelseat dhe Portos me rezultatin 2:0 në të mirë të ekipit nga Londra.

Me këtë fitore, Chelsea pothuajse është me një këmbë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Mason Mount dhe Ben Chilwell realizuan golat për skuadrën londineze.

Ndeshja e kthimit, do të zhvillohet pas një javë në “Stamford Bridge” në Londër.

22:44

Chelsea rrit epërsinë ndaj Portos

Chelsea shumë afër gjysmëfinales të Ligës së Kampionëve.

Ben Chilwell kaloi portierin dhe shënoi lehtësisht për 0:2 në minutën e 85-të.

Porto - Chelsea, 0:2. Ndeshja e kthimit luhet në Londër.

21:53

Chelsea në epërsi pas 45 minutave të para

Skuadra e Chelseat është në epërsi minimale 1:0 pas pjesëlojës së parë ndaj Portos.

Ndeshja që po zhvillohet në “Estadio do Dragao” u zhbllokua në minutën e 32-të nga mesfushori Mason Mount, i cili shënoi pas asistimit të Jorginhos.