Sport

Fazliji me St. Gallenin eliminojnë kampionin e Zvicrës nga Kupa

Fazliji me St. Gallenin eliminojnë kampionin e Zvicrës nga Kupa
 

Betim Fazliji ishte titullar dhe e kompletoi ndeshjen që skuadra e tij, St. Galleni, e fitoi të enjten në mbrëmje në kuadër të Kupës së Zvicrës kundër kampionit në fuqi të Zvicrës, Young Boysit.

St. Galleni e eliminoi Young Boysin nga Kupa e Zvicrës dhe ka kaluar në çerekfinale të garës, pas fitores së thellë, 4:1.