Sport

Rahoveci fiton derbin, kalon direkt në gjysmëfinale të plejofit

Rahoveci fiton derbin, kalon direkt në gjysmëfinale të plejofit
 

Rahoveci ka shmangur çerekfinalen e plejofit në Superligën e Kosovës në basketboll. Me fitore ndaj Golden Eagle Yllit të dielën në Rahovec, “vreshtarët” kanë siguruar vendin e dytë dhe në plejof do të startojnë direkt prej gjysmëfinales.

Ndeshja mes Rahovecit dhe Golden Eagle Yllit i takoi xhiros së 28-të, të fundit të stinorit të rregullt të Superligës. Ndeshja ishte e vlefshme për vendin e dytë, ndërsa u fitua nga Rahoveci me shifrat 84:70. Ponte Prizreni është i pari me 48 pikë, ndërsa Rahoveci i dyti me 46 pikë.