Sport

Manchester Unitedi fiton me rikthim ndaj Tottenhamit

Manchester Unitedi fiton me rikthim ndaj Tottenhamit
 

Manchester Unitedi e ka fituar derbin e javës së 31-të kundër Tottenhamit si mysafir me rezultat 3:1.

Tottenhami shënoi golin e parë në ndeshje në minutën e 40-të me autor Son Heung-Min. Me epërsinë e vendasve u mbyll pjesa e parë. Manchester Unitedi u rikthye në pjesën e dytë duke përmbysur gjithçka dhe ai doli të marr pikë të plota.