Sport

Dembele thotë se nuk ka biseduar për kontratën e re

Dembele thotë se nuk ka biseduar për kontratën e re
 

Sulmuesi i krahut, Ousmane Dembele ka zbuluar se ende nuk ka nisur negociatat me Barcelonën për kontratën e re. Dembele ka kontratë me Barcelonën deri në verën e vitit të ardhshëm dhe kohët e fundit është spekuluar për një largim të tij të mundshëm nga “Camp Nou” pas përfundimit të sezonit aktual.

Dembele 23-vjeçar është i gatshëm të mbetet te Barça por që klubi spanjoll ende nuk i ka bërë ofertë për kontratën e re. Duke pasur parasysh këtë situatë, skuadrat si Juventusi, Manchester Unitedi, Paris Saint-Germaini e Liverpooli tashmë kanë shprehur interesim për Dembelen.