Sport

Ndonëse me shumë mungesa, Bayerni po shpreson ta eliminojë PSG-në

 

Mesfushori i Bayern Munichut, Joshua Kimmich, është i bindur se kampioni në fuqi i Evropës mund ta mposhtë dhe ta eliminojë Paris Saint-Germainin, për të bërë vend në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Kimmich mbetet optimist, përkundër mungesave të shumta që i kanë bavarezët. Bayerni të martën prej orës 21:00 do ta luajë ndeshjen e kthimit çerekfinale kundër PSG-së në stadiumin “Parc des Princes” në Paris. Për ta eliminuar Parisin, skuadrës së Bayernit i duhet ta shkrijë rezultatin e ndeshjes së parë, të cilën e humbi me shifrat 3:2, javën e shkuar në Munich.

Kimmich beson se Bayerni do t’ia dalë që ta eliminojë PSG-në, ndonëse trajneri i gjermanëve , Hansi Flick do të ketë mungesa të mëdha për ndeshjen e kthimit. Krahas mungesës së sulmuesve Robert Lewandowski e Serge Gnabry, ai nuk ka përfshirë në ekip as Niklas Suelen, Corentin Tolisson, Marco Rocan e Douglas Costan.