Sport

Nielsen ia dedikoi kualifikimin të ndjerës Ismaili

Nielsen ia dedikoi kualifikimin të ndjerës Ismaili
 

Përfaqësuesja e Zvicrës në futboll te femrat, mposhti Republikën e Çekisë dhe u kualifikua në Kampionatin Evropian 2022 që do të zhvillohet në Angli.

Zvicra të martën fitoi vetëm pas ekzekutimit të penalltive 3:2, ndërsa kontribut në këtë duel dha edhe futbollistja shqiptare, Riola Xhemaili.