Sport

UEFA konfirmon se në Romë do të luhet me tifozë

UEFA konfirmon se në Romë do të luhet me tifozë
Foto: AP
 

UEFA ka konfirmuar se stadiumi i Romës “Olimpico” do të jetë njëra nga arenat ku do të zhvillohen disa ndeshje të Kampionatit Evropian që do të mbahet këtë verë.

Konfirmimi i shtëpisë së futbollit evropian, ka ardhur pas garancisë që ka marr nga shoqata e futbollit italian dhe Qeveria e Italisë.