Sport

Besa Famgas kompleton një edicion perfekt

Besa Famgas kompleton një edicion perfekt
 

Pa telashe dhe me rezultat shumë të thellë, Besa Famgas e ka mposhtur Drenicën të enjten pasdite (63:16). Për skuadrën pejane të hendbollit, Besa Famgas, ishte ndeshje e ngjashme me të gjitha ndeshjet e tjera të këtij edicioni.

Besa i ka fituar bindshëm të gjitha ndeshjet dhe të enjten e ka kompletuar një edicion perfekt. Fitorja e së enjtes ndaj Drenicës inferiore megjithatë ishte dukshëm më e lartë se të tjerat.