Sport

Bashkimi e fiton ndeshjen dramatike kundër Yllit në Suharekë

Bashkimi e fiton ndeshjen dramatike kundër Yllit në Suharekë
 

Skuadra e basketbollit Bashkimi e ka fituar ndeshjen e parë çerekfinale si mysafir i Golden Eagle Yllit me rezultat 94:79.

Dueli i zhvilluar në Suharekë, ishte dramatik dhe u vendos vetëm pas vazhdimit prej 5 minutash, pasi koha e rregullt u mbyll 75:75.