Sport

Napoli dhe Interi i ndajnë pikët në derbin e javës

Napoli dhe Interi i ndajnë pikët në derbin e javës
 

Derbi i xhiros së 31-të i Series A italiane, ndërmjet Napolit dhe Interit është mbyllur me rezultat të barabartë 1:1.

Dueli i zhvilluar të dielën mbrëma në stadiumin “Diego Maradona” u karakterizua me shumë raste shënimi.