Sport

Juventusi insiston se ekipet ende nuk janë tërhequr nga Superliga

Juventusi insiston se ekipet ende nuk janë tërhequr nga Superliga
 

Kampioni në fuqi i Italisë, Juventusi këmbëngul se klubet që janë tërhequr nga Superliga nuk i kanë përfunduar ende procedurat e nevojshme por pranojnë që projekti nuk mund të kompletohet në formën e konceptuar fillimisht.

Këtë njoftim, Juventusi e ka bërë të mërkurën pasi tërheqjen nga Superliga e zyrtarizuan gjashtë klubet nga Premier League, Interi dhe Atletico Madridin.