Sport

Futbollistët e Schalkes sulmohen me vezë nga tifozët pas rënies nga Bundesliga

Foto: Schalke 04
 

Lojtarët dhe stafi i Schalkes janë sulmuar me vezë nga tifozët e tyre pas rënies nga Bundesliga për herë të parë pas 30 vjetësh. Schalke, të martën mbrëma pësoi humbje 1:0 nga Arminia Bielefeldi për të konfirmuar rënien në një kategori më poshtë për sezonin tjetër.

Për Schalken, ku luan Shkodran Mustafi, kjo ishte humbja e 21 këtë sezon. Pas kthimit nga Bielefeldi, futbollistët e Schalkes u sulmuan të mërkurën nga tifozët me vezë pasi rreth 600 prej tyre ishin mbledhur para stadiumit në shenjë pakënaqësie.