Sport

Raspadori zbehë gjasat e Milanit për titull kampioni

 

Giacomo Raspadori erdhi në lojë si zëvendësues dhe e ndryshoi krejtësisht rrjedhën e lojës.

Sassuolo të mërkurën në mbrëmje, shënoi fitore me përmbysje në udhëtim te Milani me rezultatin 2:1, në kuadër të xhiros së 32-të në Serie A të Italisë.