Sport

City fiton me vështirësi ndaj Aston Villas

City fiton me vështirësi ndaj Aston Villas
Foto: AP
 

Manchester City ka shënuar fitore të madhe në udhëtim dhe i është afruar edhe më shumë titullit të kampionit në Premier League.

Të udhëhequrit e Pep Guardiolës të mërkurën në mbrëmje, e fituan si mysafir takimin e xhiros së 32-të në Premier League kundër Aston Villas, me rezultatin 2:1.