Sport

Klubet elitare do të mblidhen përsëri, kundërshtarët të gatshëm t’i luftojnë ato

Klubet elitare do të mblidhen përsëri, kundërshtarët të gatshëm t’i luftojnë ato
 

Rënia spektakolare e Superligës Evropiane mund të cilësohet një fitore për tifozët që protestuan kundër planeve për një ligë të mbyllur dhe vetëm me skuadra elitare.

Por klubet më të mira tashmë po komplotojnë lëvizjen e tyre të radhës. Për t’u kthyer prapa në vitin 2019, një propozim shumë i keqpërdorur për të rregulluar garën elitare, Champions League, në një divizion me 32 skuadra, gati sa dështoi dhe më pas erdhën planet për ndryshime të mëdha në strukturën dhe financat e futbollit anglez vitin vijues.