Sport

Messi shkëlqen në fitoren e Barcelonës ndaj Getafes

Messi shkëlqen në fitoren e Barcelonës ndaj Getafes
 

Barcelona e ka mposhtur Getafen me rezultat 5:2, në kuadër të xhiros së 31-të në La Liga, në ndeshje ku Lionel Messi shkëlqeu me dy gola dhe një asist.

Argjentinasi realizoi golin e parë të ndeshjes në minutën e 8-të, para se Lenglet në minutën e 12-të të shënonte në portën e gabuar për barazimin e rezultatin.