Sport

Leedsi e ndal edhe Unitedin

 

Pasi e mposhti në udhëtim Manchester Cityn 2:1, barazoi me Liverpoolin në shtëpi 1:1, Leeds Unitedi e ndali edhe gjysmëfinalistin e Ligës së Evropës, Manchester Unitedin.

Leedsi dhe Unitedi barazuan të dielën në Premier League në kuadër të xhiros së 33-të.