Sport

Hendbollistët e Kosovës të gatshëm për ndeshjen vendimtare

 

Prishtinë, 25 prill - E madhe ishte puna që hendbollistët e Kosovës bënin të dielën pasdite në Prishtinë. Edhe më e madhe është dëshira e tyre për të arritur fitore në ndeshjen mbase më të rëndësishme në karrierë.

Kosova të mërkurën në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë e pret Malin e Zi, në kuadër të fazës së dytë kualifikuese për Kampionatin Evropian të vitit tjetër.