Sport

Tucheli kundërshton reformat në Champions, kërkon cilësi jo sasi

Foto: AP
 

Trajneri i Chelseat, Thomas Tuchel, ka filluar një sulm të ashpër për formatin e ri të Ligës së Kampionëve, duke thënë se trajnerët dhe lojtarët nuk ishin këshilluar për planet për të shtuar më shumë ndeshje në një orar tashmë të ngjeshur në këtë garë.

UEFA javën e kaluar miratoi ndryshimet në garën e saj kryesore të klubeve, që do të hyjnë në fuqi nga viti 2024.