Sport

Rrugën e Manajt pritet ta ndjekin edhe Jashari e Selmani

 

Nga Superliga e Kosovës drejt futbollit evropian pritet të transferohen edhe dy futbollistë të njohur kosovarë. Bëhet fjalë për Muharrem Jasharin e Trepçës ’89 dhe Kastriot Selmanin e Llapit, të cilët karrierën pritet ta vazhdojnë në Superligën ose Ligën e Parë të Turqisë.

Për këta lojtarë që e kanë veshur edhe fanellën e Kosovës U21 janë të interesuar dy klube të Superligës së Turqisë dhe tri të Ligës së Parë.