Sport

Dardani i vendosur ta udhëheqë Pejën drejt titullit të kampionit

 

KB Peja ka potencial dhe ekip për ta fituar titullin e kampionit këtë edicion. Kështu të paktën insiston kapiteni Dardan Berisha.

Megjithatë, para se të flasë për titullin, Berisha thotë se fokusi i Pejës është në serinë gjysmëfinale të plejofit të Superligës së Kosovës në basketboll. Ai insiston se fillimisht duhet të kalohet kjo pengesë dhe pastaj të mendohet për kundërshtarin në finale, si dhe titullin e kampionit. E në gjysmëfinale, Peja e ka përballë kampionin e pjesës së rregullt, Ponte Prizrenin. Pas dy ndeshjeve të para, të luajtura në Prizren, rezultati është i barabartë 1:1. Dy ndeshjet e ardhshme, të premten dhe të dielën, do të zhvillohen në Pejë. Skuadra që arrin tri fitore do të kualifikohet në finale dhe Berisha beson se Peja, që pati telashe në fillim të edicionit, do ta mbyllë me sukses kampanjën – me trofeun e kampionit.