Sport

Milani kthehet te fitorja

 

Pas dy humbjeve radhazi, Milan e ka rigjetur rrugën e fitores në Serie A, duke e mposhtur Beneventon me rezultat 2:0.

Hakan Calhanoglu në minutën e 6-të dhe Theo Hernandez në minutën e 60-të i siguruan tre pikë skuadrës së drejtuar nga Stefano Pioli.