Sport

Gjilani ndal Dritën dhe ia zbehë gjasat për titull

 

Gjilani dhe Drita kanë luajtur baras 1:1 në derbin e javës së 33-të të Superligës së Kosovës në futboll.

Me këtë barazim, Drita tani mbetet tri pikë larg Prishtinës dhe gjasat për titull për këtë skuadër janë të vogla, duke marr parasysh se deri në fund kanë mbetur edhe tri xhiro.